منو اصلی
اخبار > افتتاح نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق

نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی، 18 مهرماه به همت رایزني فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در دمشق، افتتاح شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، آيين افتتاحيه نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی، 18 مهرماه با حضور ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در دمشق، نورس احمد، ريیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه البعث، اساتيد زبان فارسي و فارسي‌آموزان در سالن مرکز مطالعات ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق، برگزار شد.

صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در دمشق در سخناني، گفت: فارسی و عربی دو زبانی هستند که بیشترین تأثیر و تأثر را میان زبان‌های دنیا با یکدیگر داشته‌اند و این فرآیند یادگیری را برای عرب زبان‌ها تسهیل می‌كند به ویژه اشتراک حرف‌ها و بسیاری کلمات و اصطلاحات میان دو زبان به شما کمک خواهد کرد.

وي در ادامه، اظهار كرد: از نظر مضمون همان طور که می‌دانید زبان فارسی به زبان شعر و ادب شناخته می‌شود. بزرگترین شُعرای دنیا فردوسی، حافظ، سعدی، مولوی و ... هستند و زیباترین دیوان‌های شعر متعلق به آنان است؛ لذا با یادگیری زبان فارسی می‌توانید مستقیماً اشعار شُعرای ایرانی را خوانده و از زیبایی لفظ و معنای آن لذت ببرید.

صالحی‌نیا به نقش ادباء و اساتید سوریه در روابط فرهنگی ایران و عرب اشاره کرد و از اساتید و ادبایی همچون محمد الفراتی، محمد التونجی، عیسی عاکوب و ... که به ترجمه آثار و مراجع فارسی  پرداخته و یا با تألیف به گسترش فرهنگ و ادبیات فارسی در سوریه کمک کرده‌اند، ياد كرد.

وي همچنین، بر ضرورت پشتکار و اراده فارسی‌آموزان برای فائق آمدن بر دشواری‌های ابتدای یادگیری تأکید كرد.

پس از آن، نورس احمد، ريیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه البعث (حمص) با اشاره به مراحل تاریخی تکامل زبان فارسی و نگارش آن با حروف عربی پس از اسلام، برخی ویژگی‌های زبان فارسی را برشمرد.

وی در ادامه با یادآوری خدمات دانشمندان ایرانی و نقش آن‌ها در تألیف منابع علمی، به اهمیت مخزون علمی تمدن اسلامی به زبان فارسی اشاره کرد و افزود: یادگیری زبان فارسی دریچه‌ای برای ورود به جهان علم و ادب بر روی فارسی‌آموزان می‌گشاید.

در ادامه اين مراسم، تعدادی از فارسی‌آموزان از انگیزه و تجربه خود در یادگیری زبان و ادبیات فارسی برای حاضرین سخن گفتند.

بنابر اعلام اين خبر، هر مرحله از برگزاري دوره آموزش زبان فارسی، شامل 30 جلسه مي‌شود كه فارسي‌آموزان با استفاده از کتاب الفارسیه للعرب (فارسی برای عرب زبان‌ها) تألیف آذرشب، کتاب متون فارسی تألیف آذرشب، کتاب آموزش زبان فارسی جلد 2 تا 4 تألیف صفارمقدم، کتاب گفت‌وگو تألیف نجمه دری و باسل ادناوی آموزش مي‌بينند.

انتهاي پيام/


١٥:٤٧ - 1396/07/19    /    شماره : ٦٨٧٥٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج