English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦
اروپا - آمريكا

برگزاري همایش «خاورمیانه میان مقاومت و تروریسم» در اسپانيا
به همت رایزنی فرهنگی‌ ایران و انجمن روزنامه‌نگاران و نویسندگان عرب در اسپانیا، همایش «خاورمیانه بین مقاومت و تروریسم» در مقر انجمن روزنامه‌نگاران خارجی‌ واقع در مادرید برگزار شد.

انتشار كتاب «تفسیر سوره حمد» امام خميني (ره) در اسپانيا
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مادريد، کتاب «تفسیر سوره حمد» امام خمینی (ره) به زبان اسپانيايي ترجمه و منتشر شد.
با عنوان «سفری به ایران» و در هفته اول اسفندماه؛
برنامه فرهنگي «روزهای ایران» در شهر پسکارا ايتاليا برگزار مي‌شود
رايزني فرهنگی ايران در ايتاليا با مشارکت انجمن مردم‌نهاد «الفبا» شهر رم برنامه آموزشی ـ تبلیغی ویژه دانش‌آموزان مدارس استان ابروتزو ایتالیا را با عنوان «سفری به ایران» برگزار مي‌كند.

برگزاري نشست «جمهوري اسلامي ایران میان سنت و نوآوری» در ايتاليا
با مشارکت رایزنی فرهنگی كشورمان و مرکز مطالعات بین‌المللی «خانه دانایی» شهر رم، نشست «جمهوري اسلامي ایران میان سنت و نوآوری» در محل مرکز «خانه دانایی» در پايتخت ايتاليا برگزار شد.
با معرفي آثار برتر؛
برگزاري دومین جایزه کتاب ایران در حوزه روس‌زبان
دومین جایزه کتاب ایران در حوزه روس‌زبان با هدف شناسایی و معرفی آثار علمی ارزشمند در رشته مطالعات ایران‌شناسی در سال های 2016 و 2017 میلادی، در انستیتو شرق‌شناسی مسکو برگزار شد.

کتاب «علم و حکمت» در اسپانیا منتشر شد
کتاب «علم و حکمت» تألیف آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، منتشر شد.

معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در نمايشگاه گردشگري ميلان
با همكاري رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا، دستاوردهاي فرهنگي کشورمان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری میلان 2018 به نمايش گذاشته شد.

آغاز هفته فیلم ایران در صربستان
سومین هفته فیلم ایران با نمايش فیلم «خانه دوست کجاست؟» به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در بلگراد، آغاز شد.

گسترش همكاري سينمايي ايران و يونان
در ديدار رايزن فرهنگي ايران با رييس مركز فیلم و سینمای یونان بر ضرورت تولیدات مشترک در زمينه فیلم‌هاي سينمايي بين دو كشور تأكيد شد.

گرامیداشت سي‌ونهمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خارج از كشور /2
مراسم گرامیداشت سي‌ونهمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مقامات رسمی و شخصیت‌های عالی رتبه سیاسی، فرهنگی و علمی به همت نمايندگي‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور، برگزار شد.

اجراي گروه موسیقی «نغمه رود» در بلغارستان
به همت رایزنی فرهنگی کشورمان، گروه اعزامی موسیقی «نغمه رود» در شهر پلودیف بلغارستان به روی صحنه رفت.

سرود «سرزمین من ایران » بر فضاي مسكو طنين‌انداز شد
سرود «سرزمین من ایران» با صدای مهدی عباسی و آهنگسازی حسام ناصری، سالن ارکستریون در مسکو طنين‌انداز شد.

نواي موسيقي ايراني در صربستان
برنامه‏‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی در صربستان، با برگزاری برنامه موسیقی سنتی ایران، در سالن آمفی تئاتر شهرداری بلگراد و مرکز فرهنگی ووک کارجیچ، برگزار شد.

گرامیداشت سي‌ونهمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خارج از كشور
مراسم گرامیداشت سي‌ونهمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مقامات رسمی و شخصیت‌های عالی رتبه سیاسی، فرهنگی و علمی به همت نمايندگي‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور، برگزار شد.

نمايش دستاوردهاي فرهنگي ایران در ونزوئلا
به مناسبت دهه فجر، دستاوردهاي فرهنگي ایران به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در موزه هنرهای زیبای ونزوئلا، به نمايش درآمد.

نواي ساز و آواز ايراني در بلغارستان
به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در بلغارستان و به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گروه موسیقی ايراني «نغمه رود» در شهر صوفیه به روی صحنه رفت.

برگزاري نخستین «جایزه ایران در رسانه‌های روسیه» در مسكو
مراسم نخستین جایزه ایران در رسانه‌های روسیه به همت رایزنی فرهنگی كشورمان و با مشارکت اتحادیه روزنامه‌نگاران روسیه همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خانه روزنامه‌نگاران مسکو برگزار شد.

اجراي موسيقي ايراني در تلويزيون ملي بلغارستان
با هماهنگی رايزني فرهنگي كشورمان با تلویزیون ملی بلغارستان، گروه موسيقي ايراني «نغمه رود» در برنامه زنده شبکه 1 این كشور به اجراي برنامه پرداخت.

نمايش «شام آخر» در يونان
رايزني فرهنگي ايران در يونان در ادامه برنامه‌هاي گراميداشت دهه فجر، فیلم «شام آخر» به کارگردانی محمد قانع‌فرد را در صومعه کلیسای ارتدکس یونان در نفکپتوس، به نمایش گذاشت.

افتتاح روزهای فرهنگی ایران در بوسنی‌وهرزگوین
به مناسبت گرامیداشت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارکه فجر، برنامه روزهای فرهنگی ایران در شهر سارایوو افتتاح شد.

برپايي نمایشگاه نقاشی«ایران؛ جهان معناهای بسیط» در پاریس
به همت رایزنی فرهنگی كشورمان، نمایشگاه نقاشی «ایران؛ جهان معناهای بسیط» در گالری خانه فرهنگ ایران در پاریس افتتاح شد.

چهاردهمین المپیاد دانشجویی زبان فارسی در روسیه
چهاردهمین المپیاد دانشجویی زبان فارسی، روز گذشته به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در انستیتو آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو، برگزار شد.

میزگرد «چشم‌انداز انقلاب اسلامی و اصلاحات فرهنگی اجتماعی» در اتريش
به همت رایزنی فرهنگی ایران کارگاه آموزشی «چشم‌انداز انقلاب اسلامی و اصلاحات فرهنگی اجتماعی» در انستیتوی علوم انسانی و اسلامی شهر وین برگزار شد.

فصلنامه «ایوان» در فرانسه رونمایی شد
نخستین شماره فصلنامه فرهنگی ـ هنری «ایوان» با صاحب امتیازی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، رونمایی شد.

بزرگداشت سي‌ونهمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران در فرانسه
مراسم جشن و بزرگداشت سي‌ونهمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران از سوي رايزني فرهنگي ايران در فرانسه، برگزار مي‌شود.

استقبال يوناني‌ها از هفته فلیم ایران در آتن
هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران كه به مناسبت بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سالن سینمای آرشیو و موزه فیلم یونان در حال برگزاري است، با استقبال شهروندان آتني مواجه شد.

بازدید سرپرست رایزنی فرهنگی ایران از جلسات آزمون زبان فارسی در بلگراد
مهدی شیرازی به منظور بررسی وضعیت و شرایط آموزشی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد، از جلسات آزمون زبان فارسی این دانشگاه بازديد كرد.

رونمایی از ويژه‌نامه نشریه «نور» رايزني فرهنگي ايران در صربستان
مراسم رونمایی از ويژه‌نامه نشریه «نور» رايزني فرهنگي ايران در صربستان در کتابخانه شهر بلگراد برگزار شد.

رونمايي از پایگاه اطلاع‌رسانی جامع ایران‌شناسی به زبان ایتالیایی
همزمان با فرارسیدن سی‌ونهمین بهار آزادی، از پایگاه اطلاع‌رسانی جامع ایران‌شناسی به زبان ایتالیایی به نشاني www.irancultura.it در محل سفارت كشورمان در شهر رُم، رونمایی شد.

آغاز سومین دوره آموزش زبان فارسی در ونزوئلا
سومین دوره آموزش زبان فارسی با همكاري رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و بنیاد سعدی در دانشگاه بولیورایانای ونزوئلا، آغاز شد.

قطار سينماي ايران در ايستگاه آتن
همزمان با گراميداشت سي‌ونهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، «روزهاي سينماي ايران» از سوي رايزني فرهنگي كشورمان در يونان برگزار مي‌شود.
یادداشت پال اسپراکمن، مترجم و نویسنده آمریکایی؛
دلم برای مکالمه و مکاتبه با «محسن سلیمانی» تنگ خواهد شد
مترجم کتاب‌های «سفر به گرای ۲۷۰ درجه»، «شطرنج با ماشین قیامت»، «داستان‌های شهر جنگی»، «اسماعیل» و کتاب «دا» با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم محسن سلیمانی یادداشتی منتشر کرد.

بررسی وضعیت جامعه ایرانیان مقیم در میلان و تورین ايتاليا
با هدف بررسی از وضعیت جامعه ایرانیان مقیم در شهرهای میلان و تورین، رايزن فرهنگي كشورمان در ايتاليا با حضور در محل سرکنسولگری جمهوري اسلامي ایران در میلان با سرکنسول کشورمان دیدار و گفت‌وگو كرد.
به بهانه انتشار ترجمه کتاب مقالات شمس تبریزی؛
مراسم بزرگداشت «شارل هانری دوفوشه کور» در پاریس
رایزنی فرهنگی ایران در پاريس به مناسبت انتشار ترجمه مقالات شمس تبریزی به زبان فرانسوی توسط شارل هانری دوفوشه کور، مراسم بزرگداشتی برای این مترجم برجسته آثار فارسی، برگزار كرد.
واكنش چهره‌هاي فرهنگي به درگذشت مرحوم سليماني؛
در سوگ مرزبان فرهنگ
مسئولين و شخصيت‌هاي فرهنگي كشورمان در واكنش به انتشار درگذشت مرحوم محسن سليماني، وابسته فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در صربستان، پيام‌ها و ياداشت‌هاي متعددي را منتشر كردند.

روزهای فرهنگی ایران در بوسنی برگزار مي‌شود
به مناسبت بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روزهای فرهنگی ایران 16 تا 22 بهمن‌ماه جاري به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در بوسنی و هرزگوین برگزار مي‌شود.
فردا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛
پیکر مرحوم محسن سليماني تشییع مي‌شود
پیکر مرحوم محسن سليماني، وابسته فرهنگی سفارت ایران در صربستان، فردا (8 بهمن‌ماه) از حسينيه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تشييع و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(س) به خاك سپرده مي‌شود.

تجلیل از وابسته فرهنگی فقید ایران در صربستان
مراسم تجلیل و ادای احترام به شخصیت فرهنگی و علمی مرحوم محسن سلیمانی، وابسته فرهنگی فقید سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان، در محل سفارت کشورمان در بلگراد برگزار شد.

ابراز همدردی هیأت اعزامی از سوي سازمان فرهنگ با خانواده مرحوم سلیمانی در بلگراد
اعضاي هيأت اعزامي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به بلگراد (پايتخت صربستان) با خانواده مرحوم محسن سليماني، وابسته فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در بلگراد، ديدار و با آنان ابراز همدردي كردند.

سفر جانشين پيشين رييس جمهور بلغارستان به ايران
مارگاریتا پوپوا، جانشين پيشين رييس جمهور بلغارستان، 9 بهمن‌ماه جاري به منظور تبادل گفت‌وگوهاي فرهنگي، به ايران سفر مي‌كند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.